Przewody do płytek stykowych

Przewody do płytek stykowych

Połączenia pomiędzy płytkami stykowymi to bardzo istotny element, na który należy zwrócić uwagę zwłaszcza przy tworzeniu własnych systemów elektronicznych. Za pomocą przewodów do płytek stykowych połączysz wszelkie części potrzebne do projektu.

Do czego służą przewody do płytek stykowych?

Płytki stykowe, inaczej płytki drukowane, to elementy elektroniczne, które można znaleźć w komputerach, telefonach, ale również w nowoczesnych urządzeniach AGD i RTV. Odpowiednio zaprogramowane odpowiadają za podstawowe działanie danego sprzętu elektronicznego.

Przewody do płytek stykowych to podstawowe akcesorium każdego elektronika. Przyda się zwłaszcza wtedy, gdy tworzymy nowe projekty automatyczne DIY takie jak chociażby roboty czy inteligentne systemy domowe. Wówczas skorzystać możemy z gotowych płytek Arduino lub Raspberry Pi, które dają wręcz nieograniczone możliwości. Wciąż jednak, aby połączyć ze sobą poszczególne komponenty, należy zaopatrzyć się w kable.

Przewody do płytek stykowych służą do łączenia ze sobą elementów takich jak np. oporniki, diody, kondensatory i tranzystory. Wiele innych, mniejszych podzespołów wejścia/wyjścia, które wymagają podłączenia bezpośrednio pod płytkę, będzie potrzebowało takich kabli.

Przewody do płytek stykowych
i inne rodzaje przewodów znajdziesz w ofercie sklepu Botland.

Jak wybrać kable do płytek drukowanych?

Przedstawiane w tym miejscu przewody zapewniają komunikację urządzenia z daną płytką drukowaną – najczęściej płytką główną, ale czasem także nakładką. Przed zakupem warto oszacować, ile kabli potrzebujemy. Ze względu na niską cenę warto wybrać nieco większy zestaw. Koniecznie zwróćmy uwagę na kolorystykę, ponieważ w bardziej zaawansowanych projektach kwestia odróżnienia poszczególnych kabelków od siebie staje się kluczowa.

Oczywiście konkretny rodzaj kabla należy wybrać pod kątem posiadanego podzespołu. W tym przypadku jednak decyzja zakupowa ogranicza się przede wszystkim do rodzaju wtyków. Przewody do płytek stykowych mogą być zakończone połączeniem żeńsko-żeńskim, męsko-męskim lub męsko-żeńskim. Haczyki mogą mieć różne długości, które trzeba dostosować do indywidualnego projektu. Podobnie należy podejść do kwestii długości samych kabli.