Przewody BeagleBone

Przewody BeagleBone

Mikrokomputery BeagleBone mają mnóstwo złączy, dlatego tak ważne jest sprawdzenie i wyposażenie się w odpowiednie przewody. BeagleBone nie jest marką tak znaną jak Arduino, Grove czy Raspberry Pi, jednak jej sprzęty potrafią do siebie skutecznie przekonać. Sprawdź, co trzeba o nich wiedzieć oraz jak dobrać akcesoria.

Czym są komputery BeagleBone?

BeagleBone to niszowa marka minikomputerów jednopłytkowych. Na tle gigantów takich jak Raspberry Pi, Arduino, Grove czy AdaFruit wyróżnia się przede wszystkim ogromną liczbą pinów GPIO zawartych na płytkach. Piny te wyprowadzane są na złącza typu gold pin.

Z uwagi na powyższe właściwości często nie ma możliwości podłączenia płytki BeagleBone do standardowego wyjścia. W celu podłączenia takiego urządzenia do ekranu potrzebujemy przewodu wideo (lub audio-wideo). Cóż z tego jednak, że posiadamy dobrej jakości, pozłacany kabel HDMI, skoro nie będzie on pasował? BeagleBone potrafi być wybredny! Na szczęście jest proste rozwiązanie – przejściówka w bardzo niskiej cenie lub dedykowane przewody BeagleBone.

Do czego służą i jakie wybrać przewody? BeagleBone

Minikomputery mające postać płytki PCB wykorzystywane są do wielu różnych celów. Dzięki nim można stworzyć własne aplikacje, systemy sterowania oświetleniem czy ogrzewaniem w domu, a nawet roboty. Zawsze jednak tego typu konstrukcje, również te mniej profesjonalne, będą wymagały określonej liczby przewodów. Aby połączyć minikomputer (płytkę PCB) BeagleBone z innymi podzespołami, np. sterownikami, serwami, modułami czy urządzeniami zewnętrznymi, musisz wyposażyć się w odpowiednie akcesoria. Niewątpliwie podstawę stanowią przewody przyłączeniowe BeagleBone.

Jeśli chcesz uzyskać najlepszej jakości wyjście audio-wideo, użyj kabla HDMI z niklowanymi lub pozłacanymi wtykami i zastosuj pasujący switch HDMI. Do tego ostatniego, w zależności od modelu, można podpiąć kilka kabli. Dzięki temu nie trzeba przełączać przewodów. Do pozostałych celów, np. podłączenia modułów, czujników czy sterowników, należy wyposażyć się w przewody BeagleBone, które pasują do gniazd goldpin o rastrze 2,54 mm. Uwzględnić trzeba rodzaj końcówki – w przypadku tej marki będziemy wybierać wyłącznie spośród przewodów z wtykami męsko-męskimi lub męsko-żeńskimi. Żeńsko-żeńskie nie będą pasowały. Najprostszym sposobem na znalezienie odpowiednich przewodów jest zapoznanie się z dedykowaną BeagleBone kategorią produktową w rekomendowanym sklepie z elektroniką programowalną.