Złącza Amphenol FCI

Złącza Amphenol FCI

Złącza Amphenol FCI pochodzą z rodziny amerykańskich Clincherów. Najczęściej wykonane z termoplastycznego stopu miedzi chronionego przez obudowę z tworzywa, zwykle niebieskiego złącza Amphenol FCI charakteryzują się bardzo prostą obsługą. Co trzeba o nich wiedzieć?

Złącza zaciskane Amphenol FCI

Spośród różnego rodzaju szybkozłączek i kostek elektrycznych na uwagę zasługują nieco mniej znane, ale bardzo praktyczne rozwiązania. Idealnym przykładem będzie właśnie złącze zaciskowe Amphenol FCI. Cechuje się ono bardzo dużym stopniem uniwersalności. Pozwala na podłączenie taśmy FFC do standardowego złącza śrubowego lub innego o rastrach 2,54 mm. Złącza używane są do zamykania cienkich, giętkich przewodów i linek metalowych typu FFC. Standardowy wariant złącza Amphenol FCI ma trzy wyjścia. Jedyne, co należy zrobić, to włożyć końcówkę przewodu do bocznego otworu, a następnie docisnąć „klapkę” kostki od góry. I gotowe!

Ze względu na tak prostą obsługę złącza Amphenol FCI cieszą się dużą popularnością, jednak głównie na zachodzie. Nie do końca wiadomo, z czego wynika ten fenomen, ponieważ eksperci podkreślają, że tego typu złączka pod względem wygody „przebija” mnóstwo doskonale nam znanych w Polsce. Ze względu na mniejszy popyt na rynku krajowym urządzenie to jest naturalnie droższe, co może przyczyniać się do tej tendencji i tak oto koło się zamyka. Używanie złącza Amphenol FCI jest najpowszechniejsze w Stanach Zjednoczonych.

Złącza Amphenol FCI znajdziesz w ofercie sklepu Botland.

Złącze Amphenol FCI – zastosowanie

Głównym celem złączy FCI jest łączenie przewodów i praca z taśmami FFC, ale możliwości jest znacznie więcej. Produkt ten może służyć do wpinania różnego typu płaskich przewodników, drukowanych tuszy przewodzących czy płytek typu flex. Tego typu produkty mają bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle. Używa się ich do wytwarzania klawiatur membranowych i wielu innych urządzeń. Właściwości złączy Amphenol FCI nie ograniczają się więc jedynie do klasycznych przewodów, co zdecydowanie działa na ich korzyść. Co więcej, charakteryzują się bardzo wysokim stopniem bezpieczeństwa i są praktycznie bezawaryjne. Kupując jedno złącze FCI, mamy pewność, że posłuży ono nawet przez dekady i to bez żadnych większych zmian.