Przewody wideo i audio do Raspberry Pi 3B+

Przewody wideo i audio do Raspberry Pi 3B+

Raspberry Pi 3B+ to wydajny mikrokomputer od Raspberry, który ma rozmiar zbliżony do karty płatniczej. Pomimo tego, jako następca modeli B+, 2B i 3B, oferuje bardzo wiele możliwości. Przewody wideo i audio do Raspberry Pi 3B+ są bardzo uniwersalne.

Raspberry Pi 3B+ – niezastąpiony mikrokomputer

Raspberry Pi 3B+ to w pewnym sensie kompromis pomiędzy najnowszymi modelami mikrokomputerów od Raspberry Pi a produktami typu kompaktowego (np. Raspberry Pi Zero). W tym przypadku jednak mamy do czynienia z maszyną idealną do wielu zastosowań, która przypadnie do gustu zarówno zaawansowanym fanom elektroniki programowalnej, jak i początkującym majsterkowiczom.

Na wstępie warto przypomnieć, czym ten mikrokomputer różni się od swoich poprzednich wersji. Otóż Raspberry Pi 3B+ to urządzenie wyposażone w moduły łączności bezprzewodowej – Wi-Fi i Bluetooth LE. Pierwszy rodzaj łączności będzie funkcjonował także w wyższym i mniej zagęszczonym paśmie, tj. 5 GHz, dzięki czemu otrzymamy jeszcze lepszą prędkość komunikacji.

Dedykowane kable audio-wideo do Raspberry Pi 3B+

W przeciwieństwie do serii kompaktowych komputer Raspberry Pi 3B+ to naprawdę interesująca maszyna. Co więcej, została wyposażona w wiele tradycyjnych wyjść.

Płytka Raspberry wyposażona jest w 40-pinowe GPIO, 4 klasyczne porty USB 2.0, 4-biegunowe wyjście audio-wideo, port Ethernet, złącze micro-SD i miejsce na karty pamięci SD. To jednak nie wszystko. Z czego skorzystamy, próbując podłączyć Raspberry Pi 3B+ do nowoczesnego komputera czy starego telewizora? Z maksymalnie wygodnego wejścia HDMI.

Tak, komputer Raspberry Pi 3B+ wyposażono w wejście HDMI, dokładnie serii 1.4. Jest to złącze pełnowymiarowe, co oznacza, że do jego podłączenia nie potrzebujemy przejściówki. To ogromna zaleta. Na uwagę zasługuje także obecność na płytce złącza CSI do podłączenia kamery zewnętrznej oraz wtyku DSI, za pomocą którego możemy podłączyć do mikrokomputera ekran dotykowy!