Rodzaje złączy

W tej kategorii zapraszamy do zapoznania się z różnymi złączami elektrycznymi i nie tylko. Prezentujemy typy wtyczek, przewodów i złączy, przedstawiając ich charakterystykę, zastosowanie oraz podstawowe właściwości techniczne.

Zobacz, jakie są rodzaje złączy

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że złącza, wtyczki i kable są wszędzie wokół nas! O ile szybkozłączki, kostki elektryczne czy goldpiny są jeszcze stosunkowo łatwo rozpoznawalne, o tyle z odróżnieniem BNS od ARK czy BNC może być nie lada problem.

Dlatego też w tej kategorii strony Wiresarea dowieszi się, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje złączy i wtyczek. Przygotuj się na dawkę praktycznej wiedzy.

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na pytania, czym różni się złącze z rastrem 1,5 od rastra 2,5 i kiedy należy używać którego z nich, a także czym charakteryzują się złącza ślizgowe, a czym montażowe, do czego służą piny i jak używać złączy bananowych, to ta podstrona jest właśnie dla Ciebie!

Złącza to podstawa elektroniki!

Jesteś majsterkowiczem, elektrykiem lub entuzjastą elektroniki programowalnej? To doskonale się składa! W tym miejscu przedstawiamy wiele rodzajów złącz, które dedykowane są właśnie fanom projektów DIY. Wiele z nich posłuży Ci do zbudowania inteligentnych systemów domowych, a nawet robotów. Zapoznaj się z całą naszą witryną.