Przewody wideo i audio do Raspberry Pi 4B
Przewody wideo i audio do Raspberry Pi 4B
Raspberry Pi 4B to wydajny mikrokomputer od Raspberry, który zaskakuje mocą swoich podzespołów. Jest wyposażony w mnóstwo wejść i portów, w tym prosty, ale niezwykle praktyczny port HDMI. Dzięki temu nowoczesna płytka zyskuje jeszcze więcej możliwości. Sprawdź, co trzeba wiedzieć o przewodach wideo i audio do Raspberry Pi 4B i samej płytce!
Raspberry Pi 4B – ultra-nowoczesna „malinka” najnowszej generacji
Raspberry Pi 4BB to nowoczesny model mikrokomputera, który śmiało konkuruje z odpowiednikami Arduino czy Adafruit. Komputer ten oferuje bardzo duże możliwości techniczne, które przekładają się na swobodę i dowolność jego wykorzystywania. Silne podzespoły gwarantują bardzo szybką pracę z innymi urządzeniami. Raspberry Pi 4BB to świetny model do programowania, tworzenia nowych aplikacji i projektów DIY, takich jak chociażby inteligentne systemy zarządzania domem.
Pełne wykorzystanie możliwości, jakie oferuje płytka Raspberry Pi 4BB, możliwe będzie wyłącznie wtedy, gdy wyposażymy się we wszystkie potrzebne przewody wyjściowe. Zaliczamy do nich także kable audio-wideo. Na szczęście w przypadku tego modelu wybór jest prosty i jednoznaczny. Twórcy umieścili na płytce port HDMI, za pomocą którego można podłączyć ją do telewizora, monitora czy innego urządzenia.
Dedykowane kable audio-wideo do Raspberry Pi 3B+
Komputer Raspberry Pi 4B ma port HDMI, który można podłączyć bezpośrednio do monitora lub telewizora za pomocą kabla HDMI. To uniwersalne rozwiązanie – praktycznie wszystkie nowoczesne monitory i telewizory są wyposażone w porty HDMI. Należy też zwrócić uwagę na to, że Raspberry Pi 4B ma dwa złącza micro HDMI, które wymagają dobrej jakości kabla micro HDMI. Ta kwestia staje się szczególnie istotna w przypadku, kiedy korzysta się z monitorów lub telewizorów w rozdzielczości co najmniej 4BK.
Wybierając kabel HDMI do Raspberry Pi 4B, warto postawić na najwyższą jakość, która posłuży przez wiele lat. W tym celu należy rozejrzeć się za przewodami audio-wideo z pozłacanymi wtykami. Złoto jest metalem szlachetnym zabezpieczającym przed procesem utleniania, a więc korodowania. Ma także bardzo dobre właściwości przyczyniające się do wysokiej jakości sygnału i ograniczenia zakłóceń zewnętrznych. Oprócz tego do Raspberry Pi można podłączyć szereg innych przewodów. Niektóre urządzenia audio/wideo wykorzystują obecnie USB, więc i na tym polu twórca czwartej generacji „malinek” nie zawiódł oczekiwań entuzjastów elektroniki programowalnej!